Aktualitet

“Çmendet” bursa, biznesmeni fiton 5,1 mld $ për dy ditë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:03 - 11/10/19 |
mapo.al

Biznesmeni francez Bernard Arnault ka fituar, sipas “Forbes”, 5,1 miliardë dollarë për dy ditë. Ky fitim marramendës erdhi pasi kompanitë e tij patën një rritje të vlerës së aksioneve në bursë.


Pasuria e Arnault ka shkuar tashmë në 96,3 miliardë dollarë.


Arnault është pronar i grupit LVMH, që ka në pronësi 70 nga markat më të njohura të luksit si Christian Dior, Louis Vuitton, Dom Perignon Champagne dhe TAG Heuer.
1Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas