Aktualitet

‘Çmendet’ moti, Librazhdi dhe Berati nën pushtetin e ujit (FOTO)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:32 - 10/06/20 |
mapo.al

Reshjet e dendura të shiut kanë sjellë përmbytje dhe vështirësi në qarkullim në disa qytetet të vendit. Qytetet që janë gjendur totalisht nën ujë janë qenë Berati dhe Librazhdi.Siç shihet edhe në foton e mëposhtme Librazhdi është totalisht nën ujë, ku qendra e qytetit duket se është kthyer në një pishinë gjigante.


Ndërkohë që e njëjta situatë paraqitet dhe në Brerat, ku për shkak të reshjeve të shiut lumi Osum ka dalë nga shtrati.
Shihni fotot dhe videon më poshtë:
Librazhd

Berat

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas