Sport

“Çmendet” Mourinho, refuzon 100 milionë euro nga Kina


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:53 - 07/07/19 |
ro ot

Shifra të çmendura jo vetëm për lojtarët, por edhe për trajnerët. Financat në dispozicion të merkatos futbollistike po kalojnë limitet.


Rasti i fundit na vjen me Jose Mourinhon, i cili refuzoi një kontratë 3-vjeçare nga e cila do të përfitonte plot 100 milionë euro.


Kjo është oferta rekord që i është bërë një trajneri në historinë e futbollit. Të gjithë do ta pranonin, por jo Mourinho, i cili ka vendosur të qëndrojë pushim dhe të refuzojë ofertën që do ta bënte trajnerin më të paguar në botë.1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas