Kryesore

‘Çmimi Kadare’, gazetarja Elsa Demo: Fituesi nuk sjell ndonjë risi
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:02 - 09/06/18 |
mapo.al

Gazetarja e njohur, Elsa Demo, në një intervistë për Ilva Taren në edicionin qendror të lajmeve në “Ora News” foli edhe për çmimin Letrar Kadare 2018. Sipas saj, fituesi Virgjil Muçi nuk ka sjellë ndonjë risi.


Elsa Demo: Për mua fituesi i çmimit Kadare është një vepër me një frymë dhe një linjë të përsëritur. Virgjil Muçi nuk ka mundur të sjellë asnjë risi.


Ilva Tare: Nëse na ndjek Muçi do shprehet se po e paragjykon pasi ende nuk i ke lexuar librin.Elsa Demo: Në bazë të atyre që kam lexuar, arrij të kuptoj pak se çfarë përmban.


Fituesi i edicionit të katërt të çmimit letrar Kadare u shpall Virgjil Muçi me veprën “Piramida e shpirtrave”.Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas