Aktualitet

Çmontohet makina e Ditmir Bushatit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:23 - 16/03/13 |
mapo.al

Çmontohet dhe vidhet makina e deputetit të PS-së, Ditmir Bushati. Lajmi është konfirmuar për mediat nga vetë deputeti i PS, i cili pohoi se ka bërë download (4)kallëzim në polici. Bushati sqaron se veprimi kriminal ka ndodhur në garazhin e një pallati pranë Kopshtit Botanik, ndërkohë dyshon që çmontimi të jetë kryer gjatë mesnatës. Deputeti i cili ka denoncuar aktin thekson se automjetit personal të tij tip “Mercedes” i janë grabitur shumë pjesët e çmontueshme, si kofano, targat, kasetofoni etj.  Bushati njofton se e ka denoncuar menjëherë ngjarjen në polici, ndërkohë që thekson se “nuk mund të them nëse vjedhja ishte tendencioze”.


 


1


Pas