Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:57 - 16/09/21 |
mapo.al

Tottenham Hotspur e ka nisur me këmbën e gabuar eksperiencën në fazën e grupeve të Conference League.

Skuadra angleze barazoi 2-2 në transfertë të vështirë ndaj Rene, me francezët që ishin duke fituar deri në minutën e 76-të. Nga dy gola për çdo pjesë, nga një për secilën skuadër u shënuan në këtë duel, duke i dhënë vetëm një pikë ekipeve.

Në duelin tjetër të grupit G, Vitese mori fitore të pastër 2-0 përballë Mura.

Tre pikë koleksionoi edhe Slavia e Pragës, në shtëpinë e saj përballë Union Berlin. Çekët triumfuan me shifrat 3-1.

Po me këtë rezultat, 3-1 fitoi edhe Kopenhagen në transfertë përballë Slavan Bratislavë. Në duelet e tjera, Karabak-Basel u mbyll në barazim 0-0, LASK fitoi 2-0 ndaj Helsinkut, Gent mori 3 pikë falë fitores 1-0 me Flora, PAOK triumfoi -0 me Lincoln, ndërsa Omonia barazoi 0-0 me Almaty.