Aktualitet

Copa America/ Uruguai siguron çerekfinalen, Paraguaji mund Kilin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:25 - 25/06/21 |
mapo.al

Grupi A i Copa America ka mësuar skuadrat e kualifikuara. Falë dy ndeshje të luajtur sot, Uruguai, Kili dhe Paraguai kanë siguruar një biletë për më tej.


Fillimisht ishte Uruguai që zbriti në fushë ndaj Bolivisë ndaj të cilëve siguroi fitoren e parë e cila edhe e kualifikoi. 2-0 ishte rezultati final me golat e shënuar nga Quinteros në 40′ (autogol) dhe Cavani në 79′.


Kjo fitore e ngjit për momentin në vendin e katert me një ndeshje te mbetur.
Sfida tjeter e Grupit A dhuroi më shumë emocione teksa Kili u mund 2-0 nga Paraguai.Edhe pse dominuan me lojë, Vidal me shokë nuk konkretizuan, ndryshe nga Paraguai që arriti të shënonte dy herë.
1
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas