Rajoni

Covid-19, 30 viktima dhe 572 raste të reja në Maqedoninë e Veriut


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:46 - 14/09/21 |
mapo.al

Numri i rasteve të Covid-19 në Maqedoninë e Veriut vijon të jetë i lartë.


Në 24 orët e fundit, Ministria e Shëndetësisë në vendin fqinj raporton për 572 raste të reja nga 4511 testime të realizuara.


Gjatë kësaj periudhe, janë shëruar 694 pacientë, ndërsa betejën me virusin e koronavirusit e kanë humbur 30 persona.16


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas