Aktualitet

Covid-19/ 4 raste të reja në Pogradec, mes tyre dy infermiere

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:35 - 21/06/20 |
mapo.al

Janë zbuluar katër raste të reja me Covid-19 në Pogradec. Burime për mediat, raportojnë se mes të prekurve janë dy infermiere.


Dy rastet e tjera, mësohet se janë kontakte të afërta me ta.


24 orët e fundit janë kryer 327 testime për të dyshuar me Covid-19 nga të cilat janë konfirmuar 71 raste pozitive.


Kryesisht raste të reja në proces hetimi si dhe kontakte të rasteve të konfirmuara më herët pozitive.Etiketa: , ,

Pas