Aktualitet

Covid-19/ Bilanc tragjik nga Britania, 881 viktima 24 orët e fundit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:40 - 09/04/20 |
mapo.al

Në Britaninë e Madhe deri tani numri i viktimave të reja nga koronavirusi është 881, duke e çuar në 7 978 numrin e përgjithshëm të viktimave. Janë testuar 243 421 persona për Covid-19, shkruan “The Guardian”.


Prej tyre, 65 077 kanë rezultuar pozitivë dhe numri i personave të pranuar në spital me simptoma është 16 784.


 
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas