Kryesore

Covid-19/ Bilanci botëror, deri tani mbi 3.3 mln të infektuar dhe 1 mln të shëruar

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:33 - 01/05/20 |
mapo.al

Ka shkuar mbi 3.3 milionë numri i njerëzve të infektuar me koronavirus në të gjithë botën. Saktësisht, në mbarë globin janë infektuar me Covid-19 3.335.283 persona.


Numri i të vdekurve me Covid-19 deri tani ka shkuar në 235.233 persona. Ndërsa, numri i të shëruarve me koronavirus në mbarë globin deri tani ka shkuar në 1,054,276 njerëz.


Shteti me më shumë të infektuar në botë është SHBA, pasuar nga Spanja, Italia, Mbretëria e Bashkuar, Franca, Gjermania etj.
Etiketa: , ,

Pas