Aktualitet

Covid-19/ Britani, 621 viktima 24 orët e fundit, totali kalon 28 mijë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:42 - 03/05/20 |
mapo.al

Mbretëria e Bashkuar ka regjistruar sot 621 viktima nga COVID-19 teksa 454 prej tyre ndërruan jetë në spital.


Tashmë totali i viktimave në Britani shkon në mbi 28 mijë pasi këtu shtohen dhe viktimat në kushte shtëpie po nga COVID-19.


Raste të konfirmuara gjithsej me COVID-19 në Britani deri më tani janë 182 mijë e 260 të infektuar.
Etiketa: , , ,

Pas