Aktualitet

Covid-19/ Britani, 639 viktima në 24 orët e fundit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:49 - 28/04/20 |
mapo.al

Anglia, Uellsi dhe Skocia kanë regjistruar sot 639 viktima në 24 orët e fundit nga COVID-19 duke arritur totalin prej 21 mijë e 731 të vdekur.


Sot 552 viktima ishin vetëm nga spitalet por mediat britanike hedhin dyshime se numri i viktimave që kanë qëndruar në shtëpi me COVID-19 mund të jetë më i lartë.


Një tezë është që numri total jozyrtar i viktimave në Britani të jetë 33 mijë, 55% më i lartë se ai zyrtar.
Etiketa: ,

Pas