Kryesore

COVID-19 dhe Teatri Kombëtar/ Yuri Kim i shkon në zyrë Ramës

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:00 - 15/05/20 |
mapo.al

Ngjarjet e njëpasnjëshme në Shqipëri po rrisin tensionin politik në vend, duke krijuar thuajse një terren të ngjashëm si vitin e kaluar.


Reforma në Drejtësi, vendimi për prishjen e Teatrit Kombëtar, por edhe situata e menaxhimit të koronavirusit po trazon politikën shqiptare.


Në këto kushte të vështira, koka gjithmonë kthehet nga ndërkombëtarët.


Mesditën e sotme, në ambientet e Kryeministrisë ka shkuar ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim. Mësohet se në qendër të diskutimit janë pikërisht këto çështje, Teatri dhe situata me COVID-19.Etiketa: , ,

Pas