Aktualitet

Covid-19/ Disney World pezullon përkohësisht 43 000 punonjës
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:45 - 14/04/20 |
mapo.al

Walt Disney World në Florida ka hequr nga puna përkohësisht rreth 43 mijë punonjës, pasi u mbyll muajin e kaluar për shkak të koronavirusit, së bashku me Disneyland Resort në Californi.


Lajmin e bëjnë me dije mediat amerikane. Pezullimi parashikohet të nisë në 19 prill.


Shoqëria pret ti marrë sërish në punë puonjësit e saj pasi të ketë kaluar pandemia. Të gjithë do të marrin përfitime gjatë kësaj periudhe jo aktive. Pas kthimit në punë punonjësit do të kenë sigurimet dhe rrogën që kishin më parë.


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas