Aktualitet

Covid-19 i merr jetën një tjetër pedagogeje në Universitetin e Tiranës
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:28 - 25/11/20 |
mapo.al

Covid-19 i ka marrë jetën një tjetër pedagogeje. Bëhet fjalë për Kozeta Noti, pedagogen e Fakultetit të Shkencave Sociale, në Departamentin e Pedagogjisë dhe të Psikologjisë.Lajmi i trishtë bëhet i ditur nga kolegia e saj Majlinda Keta. Ajo shprehet se vdekja e Notit ka lënë pas dhimbje mes pedagogësh dhe studentësh.


Kozeta është pedagogia e dytë e Universitetit të Tiranës që ndahet nga jeta si pasojë e Covid-19, pas Irena Bogdanit, e cila jepte leksione në Fakultetin Ekonomik.
Ajo kishte kryer studimet në fushën e edukimit dhe specializime pasuniversitare në Itali, Austri, Francë dhe Hollandë.Risjellim në vëmendje se dje u regjistruan në vend 744 raste me koronavirus dhe 19 viktima.


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas