Kryesore

Covid-19/ Itali, 236 viktima 24 orët e fundit, ulet numri i të prekurve

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:10 - 05/05/20 |
mapo.al

Italia ka regjistruar 236 viktima në 24 orët e fundit nga COVID-19 teksa totali shkon në 29 mijë e 315. Tashmë Italia nuk është më vendi me më shumë viktima në Europë pasi tani është Britania.


Ndërkohë sot ka pasur 1 mijë e 75 raste të reja dhe ky është lajm i mirë për italianët pasi një shifër kaq e ulët nuk shënohej prej 10 marsit, apo 2 muaj më parë tashmë prej pandemisë.


Bilanci tashmë është 213 mijë të infektuar nga të cilët, 85 mijë e 231 të shëruar.
Etiketa: , , , ,

Pas