Kryesore

Covid-19/ Kalo: Të mendojmë për ardhmërinë apo “Rroftë partia”?

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:25 - 08/05/20 |
mapo.al

Mjeku Tritan Kalo, nëpërmjet një postimi në rrjet, pyet nëse kemi reflektuar si popull gjatë këtyre dy muajve karantinë, apo do vijojmë të brohorasim “Rroftë partia” dhe të nesërmen të marrim rrugët e kurbetit.


Më tej, ai jep një mesazh ku shprehet: “Koha është e Maskarenjve, por ATDHEU i Shqiptarëve”. (Ali Asllani)….Është koha e juaj Populli im!!!”.


“A kemi reflektuar ndopak si “il poppolo Albanese” gjatë këtyre dy muajve “QUARANTIN”…..Do fillojmë të mendojmë thelbësisht për ARDHMËRINË dhe MIRËQËNIEN TONË, apo do vijojmë të brohorasim “Rroftë Partia”, e të nesërmen me trastë krahut të marrim udhën e hidhur të theqafjes/kurbetit….Kurrë të mos i harrojmë vargjet epope: “Koha është e Maskarenjve, por ATDHEU i Shqiptarëve”. (Ali Asllani)….Është koha e juaj Populli im!!!”, shkruan Kalo.


Kalo FbEtiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas