Aktualitet

Covid-19/ Mjekët e Durrësit dalin në protestë: Kërkojmë pagesë shtesë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:38 - 06/05/20 |
mapo.al

Mjekët në Durrës dalë në protestë ditën e sotme, pasi kërkojnë që të trajtohen me pagë shtesë, njësoj se bluzat e bardha te spitale COVID në Tiranë.


Sipas tyre edhe ata janë në vijën e parë të frontit të luftës me koronavirus, pasi marrin dhe analizojnë tamponët për të zbuluar rastet e reja, si edhe mbajnë në mbikëqyrje të riatdhesuarit që janë karantinuar në hotelet e këtij qytetit.


Ata kërkojnë edhe pagesën për orët shtesë të shtunave dhe të dielave që nga nëntori i vitit të shkuar.


Kjo drejtori ka analizuar mbi 2000 tamponë deri sot.Etiketa: , , ,

Pas