Aktualitet

COVID-19/ Mjeku Pipero jep lajmin: Çfarë do të ndodhë pas dy javësh
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:39 - 26/03/20 |
mapo.al

Mjeku Pëllumb Pipero beson se pasi të kalojmë këtë 2 javësh, prilli do të jetë më i lehtësuar. Deri tani Shqipëria numëron 6 raste fatale nga koronavirusi, ndërsa janë infektuar 143.“Unë mendoj se fundi i javës së dytë të prillit do fillojnë të bien raste. Por e lidh këtë me se sa i kanë zbatuar qytetarët masat e marra nga qeveria. Të vazhdojnë dhe të respektojnë këshillat, jo vetëm që të shmangin kontaktet dhe të mos sëmuren vetë, por edhe të mos bëhen burim infeksioni për të tjerët”, tha ai.
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas