Kryesore

Covid-19/ Ndërron jetë në Infektiv një 27-vjeçar nga Kavaja

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:14 - 24/07/20 |
mapo.al

Një 27-vjeçar nga Kavaja ka ndërruar jetë në Spitalin Infektiv. I riu ishte i shtruar prej 4 ditësh në spital dhe nuk e ka fituar dot betejën me virusin.


Përveçse i prekur nga koronavirusi, mësohet se ai vuante edhe nga talasemia.


Pas 21-vjeçares që ndërroi jetë disa ditë më parë, 27-vjeçari është viktima e dytë më re nga Covid-19 në Shqipëri.


Por në një sqarim për mediat, Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se i riu ishte asimptomatik dhe vdekja ka ardhur nga sëmundja e gjakut e cila i ka shkaktuar aksident vaskular cerebral, duke i  marrë jetën.Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas