Aktualitet

Covid-19 në Britani/ 43 viktima dhe 1221 të infektuar në 24 orët e fundit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:56 - 21/06/20 |
mapo.al

Britania e Madhe vazhdon që të jetë një nga shtetet më të prekura nga koronavirusi në botë.


Vetëm në 24 orët e fundit, në Britani kanë ndërruar jetë për shkak të Covid-19, 43 persona.


Në Britani kanë ndërruar jetë gjithsej për shkak të virusit 42,632 persona.


Në Britaninë e Madhe, sa iu takon të infektuarve, vetëm në 24 orët e fundit janë identifikuar me Covid-19, 1221 njerëz.


Numri total i të infektuarve me koronavirus deri tani në vendin ishullor ka shkuar në 304, 331 individë.


Etiketa: , , ,

Pas