Aktualitet

Covid-19 në Maqedoninë e Veriut/ 5 viktima dhe 101 raste të reja në 24 orët e fundit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:44 - 21/06/20 |
mapo.al

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 101 raste të reja me koronavirus.


Më shumë se gjysma, përkatësisht 57 janë nga Shkupi, Tetova 19, Kumanova 13 dhe disa qytete të tjera nga 1 rast.


Ndërkohë, në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 5 pacientë me Covid-19, 1 nga Shkupi, 2 nga Kumanova, 1 nga Struga dhe 1 nga Gostivari. Të shëruar janë 22 pacientë.
Etiketa: , ,

Pas