Aktualitet

Covid-19/ Pas kërkesës së opozitës, qeveria kërkon zyrtarisht tamponë për teste

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:31 - 08/04/20 |
mapo.al

Pas një kërkese të përsëritur të opozitës dhe denoncimeve që s’ka teste e tamponë për Covid-19, zbulohet kërkesa e Qeverisë drejtuar ambasadave shqiptare nëpër botë. Në letrën e siguruar nga Syri.net, Qeveria kërkon me urgjencë që të furnizohet me tamponë për të testuar qytetarët.


Letra:


Pershendetje kolegë.


Uroj që të jeni mirë familjarisht. Ju përcjell dy porosi të ministrit në detyrë z. Cakaj.


  1. Të paraqisni sa më shpejt pranë autoriteteve respektive kërkesën për të na asistuar me teste për COVID-19.
  2. Të na përcillni një informacion (brenda ditës së sotme) për asistencën e ofruar deri tani nga shtetet që mbuloni (lloji, sasia etj. nëse ka) për të përballuar situatën e emergjencës.

Infot të mi përcillni mua me email dhe në adresën [email protected]

Ju faleminderit dhe mbetemi në kontakt.

 


Etiketa:

Pas