Aktualitet

Covid-19/ Rritet numri i viktimave në Britani, 412 të vdekur në 24 orët e fundit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:30 - 27/05/20 |
mapo.al

Britania ka regjistruar 412 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit duke shënuar një rritje në krahasim me ditën e djeshme.


Sot ka rreth 380 viktima më shumë se dje dhe totali ka shkuar në 37 mijë e 257 të vdekur.  Janë rreth 2 mijë raste të reja me koronavirus në Britani.


Deri më tani numri i të prekurve ka shkuar në 267 mijë dhe Britania është ndër të paktat vende që nuk raporton numrin e të shëruarve.
Etiketa: , , ,

Pas