Aktualitet

Covid-19 sërish mes bluzave të bardha, ndërron jetë infermierja në Tiranë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:01 - 03/03/21 |
mapo.al

Covid-19 vijon të marrë jetë mes bluzave të bardha.

Viktima më e fundit nga ky virus i pamëshirshëm është infermierja Lindita Peshku, e cila punonte prej vitesh në Poliklinikën Nr. 1. Tiranë.


Lajmi i trishtë bëhet i ditur nga Shoqata e Infermierëve, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”.
“Bluzat e bardha po përballen çdo ditë me virusin dhe po humbasin jetë. Po dje u shua një infermiere e Poliknikës Nr.1 të Konsultorit të Fëmijës. Lindita Peshku, qofsh e xhenetit shoqja jonë, dhe shpirti jot u prehtë në paqe”, – shkruan Shoqata.


Një ditë më parë ndërroi jetë infermieri nga Mati, Nerim Maçi.


Postimi i Shoqatës së Infermierëve në “Facebook”:

 

1


Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas