Aktualitet

Covid-19/ Shqiptarët nuk do të mund të hyjnë në Hungari prej mesnatës së të martës

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:30 - 12/07/20 |
mapo.al

Qytetarët shqiptarë nuk do të mund të hyjnë në Hungari duke nisur prej mesnatës së të martës.


Ky vendim nga qeveria e Hungarisë vjen në kundër të protokolleve anti-Covid.


Sipas njoftimit të Hungarisë qytetarët e këtyre shteteve nuk do të mund të hyjnë në territorin hungarez:


– Shqipëria


– Bosnja dhe Hercegovina

– Kosova

– Maqedonia e Veriut

– Moldavia

– Mali i Zi

– Serbia

– Ukraina

– pothuajse në të gjitha vendet aziatike dhe afrikane

Ndërsa qytetarët e disa vendeve të tjera mund të hyjnë në Hungari, por pasi t’i nënshtrohen kontrollit mjekësor dhe karantinimit.

Gjithashtu duhet të kenë bërë 2 teste negative brenda 5 ditëve.

Shtetet për të cilat do të aplikohet kjo masë janë:

– Bullgaria

– Portugalia

– Suedia

– Rumania

– Anglia

– Norvegjia

– Rusia

– Japoni

– Kinë

– SH.B.A.


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas