Aktualitet

Covid-19/ Spanja nuk gjen qetësi, 864 viktima 24 orët e fundit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:45 - 01/04/20 |
mapo.al

Pas Italisë, Spanja është vendi Europian më i prekur nga pandemia e koronavirusit. Të dhënat e fundit që vijnë janë të frikshme. Vetëm gjatë ditës së sotme janë shënuar 864 të vdekur dhe 7719 të infektuar.


Mësohet se në total numri i viktimave ka arritur 9053, ndërsa numri i të prekurve nga ky virus në total arrin në 102.136. Deri më tani numri i të shëruarve shkon në 22.640.

Etiketa: , ,

Pas