Aktualitet

COVID pëson mutacion, Maqedonia e Veriut ndalon fluturimet nga Londra


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:24 - 21/12/20 |
mapo.al

Ministria e Shëndetësisë se Maqedonisë së Veriut deklaroi sot në mbledhjen e Shtabit Kryesor për Menaxhimin e Krizave se janë miratuar masa të reja kufizuese për ndalimin e përhapjes së mutacionit të ri të COVID-19.


Ata paralajmëruan ndalesën për fluturimet me Britaninë e Madhe dhe anasjelltas deri në fund të vitit.  Ministria e Shëndetësisë shtoi se gjithashtu është miratuar masa për izolim të detyrueshëm14-ditor për të gjithë qytetarët që do të vijnë në vend me fluturime të drejtpërdrejta nga Britania, po e njëjta masë do të zbatohet edhe për pasagjerët që mbërrijnë  në Maqedoni nga Britania e Madhe përmes rrugëve tokësore.


Ndërkohë autoritetet shqiptare nuk kanë asnjë reagim lidhur me situatën, pasi sot nga Londra u ul një avion në Rinas dhe 3 pritet të mbërrijnë nesër. LEXO EDHE:Lloji i ri i koronavirusit, bota bllokon fluturimet me Britaninë e Madhe, Shqipëria ende pa një vendim

1


Etiketa: , ,

Pas