Sport

Ç’po ndodh me Mërgim Mavrajn? Trajneri e flak nga Hamburger SV…
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:33 - 28/03/18 |
mapo.al

Traineri i Hamburger SV, Christian Titz (46 vjeç), po mundohet të ushqejë shpresën e mbetur për mbijetesë në Bundesliga, teksa rrezikon shumë.


Pas mesfushorit Walace, mbrojtësi qendror shqiptar, Mërgim Mavraj (31 vjeç), nga tani e tutje dhe deri në një urdhër të mëtejshëm do të stërvitet me U-21 të klubit.


Kjo gjë i është lojtarit tonë të kombëtares nga shefi i përkohshëm sportiv, Thomas von Heesen, dhe drejtori sportiv, Bernhard Peters, raporton TeleSport.


“Për arsyet e stërvitjes, drejtuesit e ekipit vendosën të mos luajë Mërgim Mavraj, që nga sot. Prandaj, ne e kemi udhëzuar atë të vazhdojë trajnimin me U-21 deri në një njoftim tjetër”, – tha Peters.


Mavraj ka bërë këtë sezon 17 paraqitje në Bundesligë, teksa në miqësoret parsezonale krijoi me Kyriakos Papadopoulos dueti e qendrës së mbrojtjes së Hamburger SV, por më pas humbi terren dhe së fundi nuk po aktivizohet thuajse fare.


Dërgimi te U-21 duket se e mbyll sezonin për 31-vjeçarin, i cili dëshmoi edhe në miqësoren e fundit me kombëtaren se ka probleme të theksuara fizike.


Etiketa: , ,

Pas