Bota

Crowe: E kam zemrën e copëtuar pas atentatit në Zelandën e Re


               Publikuar në : 21:04 - 15/03/19 |
mapo.al

‘Pa kuptim, pa motiv, të pamëshirshëm. E kam zemrën e copëtuar për të gjitha familjet e përfshira dhe për njerëzit e bukur në Zelandën e re, ne zemrën e të cilëve kjo dhimbje do të qëndrojë gjatë’.


Kështu ka shkruar aktori neozelandez Russel Crowe me një koment në Twitter në lidhje me atentatin kundër dy xhamive në Christchurch, në të cilën humbën jetën 49 njerëz.

Ylli i Gladiator e ka mbyllur mesazhin e tij me shprehjen ‘Kia Kaha’ që në gjuhën maori do të thotë ‘qëndroni të fortë’.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. I NDERUAR AKTOR,
    ÇËSHTJA NUK ËSHTË THJESHT TEK ATENTATI, POR SE FENË MYSLIMANE NUK E DO NJERI NË SHTËPI TË VET E KUR POLITIKA NUK DËGJON ZËRIN E POPULLIT, FATIN NË DORË E MER POPULLI.

    Përgjigju ↓
Pas