KMR

Ç’të ndodh kur je i ftuar brenda pallatit të mbretëreshës?Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:41 - 03/12/18 |
mapo.al

Pallati Bakingam, shtëpia e familjes mbretërore të Britanisë, është mister për shumicën e njerëzve. Aty kanë dhoma vetëm gjashtë familje mbretërore, dhe sallat shtetërore përdoren vetëm kur sponsorizohet ndonjë ngjarje e madhe.


Ditët e fundit, princi Endrju, djali i dytë i mbretëreshës, organizoi një takim me krijuesit e kompanive të vogla teknologjike. Pjesëmarrësit nuk e humbën mundësinë për të fotografuar se si jetohet në atë pallat.


Sigurisht që të ftuarit nuk hynë me të njëjtat mjete transporti si mbretërit. Në pallat jeton mbretëresha dhe djali i saj, … dhe stafi shërben çaj, sigurisht. Pikturat janë të artistëve më të mëdhenj, si Kanaleto. Aty siguria është shumë e lartë.<
>
1-2 2-3 3-2 4-2 5-2 6-2 7-2 8-2 9-2 10-1 11-1 12-1 13-1 14-1 15-1 16-1 koka-1
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas