Kryesore

Çuçi delegon kompetencat, Lamallari ministër i Brendshëm deri në 30 prill


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:32 - 30/03/21 |
mapo.al

Angazhimi në fushatën elektorale në Qarkun e Gjirokastrës, ka bërë që ministri i Brendshëm Bledi Çuçi të delegojë kompetencat e tij te zv/ministri Besfort Lamallari.


Sipas shkresës që ka siguruar MAPO, Lamallari do të ushtrojë detyrën e ministrit të Brendshëm deri në 30 prill.
Ky vendim vjen kur na ndajnë më pak se një muaj nga zgjedhjet parlamentare të 25 prillit dhe kur ndërkohë fushata elektorale ka nisur.1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas