Aktualitet

Çudia në Malësinë e Madhe, dalin më shumë vota se votues

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:32 - 01/07/19 |
mapo.al

Procesi i votimit një ditë më parë dhe më pas numërimi, janë shoqëruar me hije skandali. Pas Urës Vajgurore, një tjetër çudi ka ndodhur në Malesinë e Madhe. Një ditë më parë KQZ raportoi se në Malesinë e Madhe kishin votuar 7600 qytetarë, siç dallohet edhe nga kjo foto e të dhënave zyrtare.Por në rezultatin përfundimtar rezulton se dy kandidatët kanë marrë në total 8265 vota. 7772 vota ka marrë kandidati i Partisë Socialiste Tonin Marinaj, pra 122 vota më shumë se votues, ndërkohë që kandidati tjetër Pjerin Spathari, ka marrë 493 vota. 

Lexo edhe:

Skandali/ Kryebashkiakja fiton me 1766 vota më shumë se pjesëmarrja

Bulqize, 572 vota më shumë se votues, KQZ ende asnjë përgjigje

S’ka të ndalur, edhe Tushes i dalin 543 vota më shumë se pjesëmarrja

Vau i Dejës, fituesi ka 1000 vota më shumë se pjesëmarrja

 


Etiketa: ,

Pas