Aktualitet

Dako i dorëzon bashkinë Valbona Sakos, në shtator në prokurori


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:44 - 02/08/19 |
ro ot

Valbona Sako mori sot detyrën si Kryetare e Bashkisë së Durrësit, ndërsa ka bërë betimin në Këshill.


Kryetar i Këshillit Bashkiak në Durrës u zgjodh, Ani Dyrmishi.


Në këtë ceremoni merrnin pjesë kryebashkiaku në largim, që drejtoi për 12 vite Bashkinë e Durrësit Vangjush Dako. Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali, zv/ministrja e Brendshme Rovena Voda, prefekti Roland Nasto, etj.


Sako ka falenderuar ish-kryebashkiakun Dako për punën e tij për zhvillimin e qytetit dhe deklaroi se do të bëjë më të mirën për qytetin.Ditën që Dako lë zyrën e bashkisë merr edhe një fletë-thirrje për tu paraqitur në prokurori. Dako pritet të merret në pyetje nga prokurorët në fillim të shtatorit për dosjen 339/1.

 

Lexo edhe :  U zhduk një muaj më parë, gjendet në Durrës 17-vjeçarja, arrestohet i riu

Lexo edhe

Vangjush Dako në shtator tek Krimet e Rënda, lëshohet fletë-thirrja

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas