Bota

Dalin pamjet/ Shtëpia ku jetonte terroristi në Vjenë (FOTO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:27 - 03/11/20 |
mapo.al

Kujtim Fejzullahu thuhet se ka jetuar në një ndërtesë në distriktin Donaustadt, i cili ndodhet në pjesën verilindore të Vjenës. Në orën, 1:30 të mëngjesit, policia theu derën dhe u fut brenda në banesë.


Pas sulmit në qendër të Vjenës, bastisje të shumta shtëpish u kryen në afërsi të shtëpisë së autorit në qytetin e Vjenës dhe gjithashtu në Austrinë e Poshtme. Terroristi (20 vjeçar), thuhet se ka jetuar në një komunitet në mes të qytetit të Danubit.


Në orën 1.30 të mëngjesit, banorët u zgjuan nga një shpërthim – policia kishte përdorur një lëndë shpërthyese për të arritur në banesën e vrasësit, i cili ishte qëlluar rreth katër orë para Kishës së Shën Rupertit.“Të gjithë e kemi dëgjuar zhurmën. Ka gjithmonë trazira – por diçka e tillë më ka shtangur”, i tha një fqinj i vrasësit gazetës “Heute”.


“Nuk e dija se çfarë po ndodhte. U ngrita dhe eca drejt te dera dhe shikova jashtë. Unë pashë vetëm figura të zeza sepse nuk i kisha syzet”, tha KS (25) në një intervistë me “Heute.at”.

Ai jetonte nën banesën e vrasësit. Vetëm kur ka vendosur syzet, ai atëherë e kuptoi se ishte çështje e njësive të policisë.

Tani ka ende rrënoja të derës së thyer të apartamentit në korridor.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas