Aktualitet

Dalin rezultatet e autopsisë, ja pse vdiq Maradona
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:32 - 26/11/20 |
mapo.al

Del autopsia zyrtare mbi shkaqet e vdekjes së legjendës së futbollit Diego Armando Maradona.Shkaku i vdekjes, sipas ekspertëve mjeko-ligjor, ka qenë “insufiencë kardiake akute” e një pacienti “me kardiomiopati të zgjeruar”, raportojnë mediat argjentinase.


Sipas mjekëve, pamjaftueshmëria ishte gjeneruar nga “edema akute pulmonare”. Maradona mbylli sytë përgjithmonë ditën e djeshme në moshën 60-vjeçare.
Personi i fundit që pa kampionin gjallë ishte nipi i tij, Jonatan Esposito, në orën 11:00 të ditës së djeshme.Vdekja e Maradonas ka sjellë reagime nga mbarë bota e futbollit dhe jo vetëm, ndërsa Argjentina ka shpallur tre ditë zie kombëtare.


2


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas