ShowBizz

Dalin shifrat, ja sa paguhen blogeret e njohura në “Instagram”

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 13:42 - 10/10/19 |
mapo.al

Rrjeti social “Instagram” po shihet gjithnjë e më shumë si një trampolinë për fitim dhe shtim të ardhurash. Blogeret e njohura duket se arrijnë të përftojnë shifra marramendëse. Së fundmi, “Blogmeter” ka bërë një përllogaritje të shifrave që fitojnë disa prej tyre.


Në vend të parë duket se qëndron make-up artistja dhe blogerja Huda Kattan. Ajo ndiqet nga 31.8 milionë ndjekës dhe rrjedhimisht fiton 18 mijë dollarë për një postim. Ndërsa në vend të dytë pozicionohet Cameron Dalls, i cili fiton rreth 17 mijë dollarë për një postim.Pjesë e listës së gjatë është gjithashtu edhe blogerja e njohur italiane Chiara Ferragni. Me 16 milionë ndjekës, Chiara paguhet për një postim me rreth 12 mijë dollarë. Mjafton t’i hedhim një sy veshjeve të saj, avionëve privatë dhe pushimeve mjaft të kushtueshme, për të kuptuar kështu përfitimet e majme.


View this post on Instagram

So excited to share some awesome news: I’ll be part of the scientific advisory committee of @rcsacademy alongside some of the most talented Ceos and entrepreneurs. This marks a big step in my path as a ceo, business woman and entrepreneur and It’s all thanks to you 💞 More in my stories! Sono troppo contenta di potervi finalmente svelare questo progetto: sono un membro del comitato scientifico del master in management della moda e del lusso di @rcsacademy insieme ad alcuni dei piu talentuosi imprenditori ed amministratori delegati. Questo per me e’un grande passo nel mio percorso da business woman ed imprenditrice, ed e’tutto grazie a voi 💞 Trovate piu’info nelle mie stories!

A post shared by Chiara Ferragni ✨ (@chiaraferragni) on


Etiketa: ,

Pas