Aktualitet

Damian Gjiknuri: LSI humbi mandatin në Vlorë për faj të fushatës së Metës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:26 - 27/04/21 |
mapo.al

Damian Gjiknuri tha se mandati i LSI në Vlorë humbi falë fushatës së Presidentit.

Gjithashtu, Gjiknuri tha se fushata e Presidentit i dha motiv qytetarëve të Vlorës të dilnin dhe të mbështesnin PS.


“Presidenti energjizoi fushatën tonë për arsye sepse i dha motiv të gjithë qytetarëve vlonjatë që të dilnin dhe të mbështesin PS, ta kthenin atë në një referednum siç unë e kisha deklaruar. Ai erdhi dhe na akuzoi pa të drejtë dhe unë e kam thën ne dimë të presim dhe të përcjellim.

Çdo ndërhyrje nga jashtë e Presidentit bëri të ndoste fushatën, por nuk ishte lokale. Ne nuk kishim problem lokale, problem ishin me ata që humbën mandatin.Praktikisht mandati i Presidentit dhe i partisë së tij u humb në Vlorë falë fushatës së tij dhe këtë po e them me sinqeritet, për këtë dua të falenderoj.


Të kisha konsulentët më të mirë, unë ku ta gjeja që të vinte Presidenti e të bëne fushatë në Vlorë. Praktikisht mu plotësua dëshira“.

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas