Aktualitet

Danimarka pezullon përdorimin e AstraZeneca


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:40 - 14/04/21 |
mapo.al

Danimarka ka pezulluar përdorimin e AstraZeneca për një periudhë të pacaktuar. Ky veprim pritet të vonojë fushatën e vaksinimit në vend për disa javë


Pa vaksinat J&J dhe AstraZeneca, ekspertët paralajmërojnë se programi i vaksinimit të Danimarkës mund të mos përfundojë para fundit të vitit.


Tashmë vendi mbështetet vetëm në vaksinat amerikane Pfizer dhe Moderna për të vaksinuar popullsinë.1Etiketa: ,

Pas