Aktualitet

“Danke Angela” – Rama i jep medalje mirënjohje kancelares gjermane


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:02 - 14/09/21 |
mapo.al

Në një ceremoni të shkurtër, kryeministri Edi Rama i ka akorduar kancelares gjermane Angela Merkel një medalje për mirënjohje publike.


Rama foli shkurt, dhe me batutë shtoi se e di që kancelarja nuk i duron fjalimet duke kërkuar vetëm një foto.


“Danke Angela. Kënaqësi e veçantë t’ju nderoj, në emër të Shqipërisë, me Kordonin e madh me yll të Medaljes së Kryeministrit për Mirënjohje Publike”, shkruan Rama.Pjesë nga biseda
Rama: Ky është Ylli i Mirënjohjes dhe ky është simboli i Heroit tonë Kombëtar Skëndërbeut, i cili mbrojti Shqipërinë nga pushtimi.Kështu që mendoj se ju detyrohemi ju. Nuk do të mbaj ndonjë fjalim këtu sepse e di që ju nuk para i keni qejf kështu që mjaftohemi me një foto.

Merkel: Faleminderit shumë. Jam e vetëdijshme që është një nder i madh dhe ishte një gjë e mirë për mua të punoja me ju.

LEXO EDHE:

Merkelit mezi i hapet dera e makinës, Rama harron “rregullin” dhe i zgjat dorën

10


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas