Aktualitet

Darka e punës – Dalin fotot e Ramës me kryeministrin grek Mitsotakis
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:04 - 15/09/20 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ndodhet aktualisht në Greqi për një darkë pune me homologun grek Kyriakos Mitsotakis. Tashmë kanë dalë edhe fotot e para nga kjo darkë.


Nga fotot e publikuara duket se Rama shoqërohet nga zëdhënësi i Zyrës së Shtypit, Endri Fuga ndërsa homologu grek nga ministri i Jashtëm, Nikos Dendias. Mësohet diskutimi në këtë darkë pune është edhe çështja e kufirit detar me Greqinë.


Kujtojmë se kreu i qeverisë ndodhet në kryeqytetin grek për të marrë pjesë në konferencën e përvitshme të organizuar nga Qeveria greke dhe revista The Economist.


Takimi i mbrëmjes me kryeministrin Mitsotakis, vjen në një moment kur Greqia ka deklaruar se synon të zgjerojë ujërat e saj territoriale në detin Jon deri në 12 milje


<
>
rama rama12 rama3 rama45Etiketa: , , ,

Pas