ShowBizz

Darke: Buzëqeshja është ilaçi më i mirë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:34 - 30/03/20 |
mapo.al

Reperi i mirënjohur, Darke nëpërmjet një postimi në rrjetin social ‘Instagram’ ka ndarë një mesazh inspirues. Ai shprehet se po pret me mall të ribashkohet me familjen dhe miqtë e tij.View this post on Instagram


What is most important for you right now is to connect to your own inner light. This will create the biggest opening of all. Trust that you have all of the power within to make this happen, and in order to do that connect to the people and things that bring you a lot of joy. When the mind starts to move into overthinking or fear, shift your attention right away to something bright. It doesn’t matter what has happened in the past or what is happening around us now, you can always make the choice to break free of the wheel of suffering and panic and open up to your own light. We are powerful manifestors , so once you make the choice in the moment to shift your awareness to something good, it will show you in your reality. Be conscious, especially right now of fears coming in from others, and recognize that not everything should be held by you. Laughter is your best medicine, but tears can also be a powerful release. Let go of any judgment you may have around that. Remember that you are never alone, and if you need to be reminded of that ask for support and it will show up. Everything comes down to intention, and even though there are conflicting energies circling around us you must KNOW…It will rebuild. But in order for that to happen, you have to do exactly that. Trust. You have the biggest heart and that is your greatest gift. It’s impossible to always control your surroundings, but when you shift the focus to how you want to feel, everything will conspire to assist you. I love and miss my beautiful family and friends and I can’t wait for the joyful day when we are all able to reunite. Until then please keep your lights on. 🤍


A post shared by champagnepapi (@champagnepapi) on

Buzëqeshja është ilaçi më i mirë, por dhe lotët gjithashtu mund të jenë një lëshim i fuqishëm.Gjithçka që ndodhi tërhoqi vëmendje.Por do të rindërtohet. Para se të ndodhi kjo, ti duhet të bësh pikërsht këtë. Të besosh.Ti ke një zemër të madhe dhe kjo është dhurata më e madhe. E dua dhe më mungon familja ime e bukur dhe miqtë dhe mezi i pres ato ditë të gëzueshme kur të bashkohemi të gjithë. Deri atëherë ju lutem mbani ndezur dritat”, shtoi mes të tjerash këngëtari.

See the source image

Darke ka postuar dhe foton e djalit 2-vjeçar, Adonis Graham, për të parë herë.

See the source image


Etiketa: ,

Pas