Kryesore

Dashuria politikë-fe dhe falja spektakolare e Namazit me dron në TiranëBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:15 - 05/07/16 |
mapo.al

Edi Ramën e presin me dashuri të madhe në Paris, ndërkohë që në Tiranë me rastin e Fitër Barjamit, kishte ardhur për ta udhëhequr faljen e Namazit jo më pak se vetë Imami i Qabes.


E gjithë kjo vëmendje për Shqipërinë në këtë moment, merr nuanca edhe më melankolike nga dashuria që shfaqin politikanët sa herë që ka festa fetare.


“Ne Elbasan bashke me te gjithe drejtuesit e komuniteteve kryesore fetare per te festuar sebashku Fiter Bajramin. Gezuar!”, shkruante Taulant Balla teksa shfaqej i lumtur mes klerikëve fetarë.Edhë më tej ka shkuar Xhelal Mziu i Kamzës, i cili ka vajtur në xhami me një mision të posaçëm.


“Kryebashkiaku Xhelal Mziu nderon me certifikatën “Mirënjohje e Qytetit” imamin e Xhamisë së Paskuqanit, Atilla Huseyn Hakivelioglu”, shkruan faqja e tij në FB.


Sakaq ju përcjellim edhe pamjet spektakolare me video nga Falja e Namazit të Fitër Bajramit nga Imami i Qabes në Tiranë, filmuar me dron.

https://www.facebook.com/xhamiteetiranes/videos/1213905058662239/

 CLOSE
CLOSE
Pas