Kryesore

Dashuria politikë-fe dhe falja spektakolare e Namazit me dron në Tiranë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:15 - 05/07/16 |
mapo.al

Edi Ramën e presin me dashuri të madhe në Paris, ndërkohë që në Tiranë me rastin e Fitër Barjamit, kishte ardhur për ta udhëhequr faljen e Namazit jo më pak se vetë Imami i Qabes.


E gjithë kjo vëmendje për Shqipërinë në këtë moment, merr nuanca edhe më melankolike nga dashuria që shfaqin politikanët sa herë që ka festa fetare.“Ne Elbasan bashke me te gjithe drejtuesit e komuniteteve kryesore fetare per te festuar sebashku Fiter Bajramin. Gezuar!”, shkruante Taulant Balla teksa shfaqej i lumtur mes klerikëve fetarë.


Edhë më tej ka shkuar Xhelal Mziu i Kamzës, i cili ka vajtur në xhami me një mision të posaçëm.

“Kryebashkiaku Xhelal Mziu nderon me certifikatën “Mirënjohje e Qytetit” imamin e Xhamisë së Paskuqanit, Atilla Huseyn Hakivelioglu”, shkruan faqja e tij në FB.

Sakaq ju përcjellim edhe pamjet spektakolare me video nga Falja e Namazit të Fitër Bajramit nga Imami i Qabes në Tiranë, filmuar me dron.

 Pas