Aktualitet

Debatet për komisionet, Braçe: Të publikohet lista e deputetëve të vaksinuar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:03 - 29/09/21 |
mapo.al

Deputeti socialist Erion Braçe ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar për mbledhjet në Komisione, pasi mazhoranca kërkon mbledhje online ndërsa PD me prezencë fizike. Braçe shprehet se Ministria e Shëndetësisë duhet t’i kishte kursyer këto shfaqje të padenja këto dy ditë.


Ai thekson se ISHP duhet të bëjë publike listën e deputetëve që kanë bërë vaksinën me dy doza. Braçe thotë se është e lehtë të bësh politikë me një masë mbrojtëse nëpër televizione ndërkohë që në Kuvend nuk sheh asnjë që të respektojë masat.


“Pasaportën e vaksinimit, rezultatin e testit PCR/RT, maskë e dizinfiktant në Kuvend! S’ka nevojë për konflikt. Ministria e Shendetesise, ISHP, duhet te na i kursente shfaqjet e padenja keto dy dite, vecanerisht me burra qe i ulerijne ne fytyre grave me sterkla si shi;E thjeshte: Ministria e Shëndetësisë, ISHP ti thone Kuvendit dhe publikut sa deputete kane bere vaksinen ne dy doza, sa deputete nuk e kane bere, cilet;
Deputetet te depozitojne certifikaten e vaksinimit ne Kuend, testin PCR/RT nese nuk jane vaksinuar, te mbajne distance, maske e lajne duart ne cdo ambjent te Kuvendit, korridore e salla mbledhjesh, kaq! Se eshte kollaj te besh politike me nje mase mbrojtese neper TV por kerkund ne Kuvend nuk sheh te zbatojne masat!Nuk duhet te kete debat per kete; Kush i iken debatit zjarr qe ka ne shtepine e tij politike, nuk ka pse gjen arsye tek normaliteti i ri qe kalon nga vaksinimi i detyruar, testi, distanca fizike, maska e higjena!”, shkruan ai.

LEXO EDHE:

Mbledhjet fizike me deputetë të vaksinuar, Rushaj: PS bëri kthesë

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas