Kryesore

Debati te Komisioni i Shëndetësisë kthehet në kaos, deputetët flasin të gjithë njëherazi (VIDEO)


               Publikuar në : 13:16 - 11/02/19 |
mapo.al

Debate dhe tensione te Komisioni Parlamentar i Shëndetësisë dhe Çështjeve Sociale ku po diskutohej projektligji për ndihmën ekonomike, ku e ftuar ishte në seancë dëgjimore ministrja Ogerta Manastirliu. Deputetë të të dy krahëve ngrejnë zërin njëkohësisht dhe gjithçka diskutohet aty bëhet e pakuptueshme.


Shkak për momentet e tensionit u bë futja e dy qytetarëve në komision të cilët janë përjashtuar nga skema e ndihmës ekonomike edhe pse rezultojnë të papunë. Maxhoranca kundërshtoi prezencën e tyre.

Mapo.al sjell me video diskutimet kaotike në komision të cilat tregojnë realisht sesa kulturë ka debati parlamentar në vendin tonë. Dhe kur qytetarët presin zgjidhje për problemet e tyre, teksa sheh dhe dëgjon diskutimet kakofonike,  shpresat zvogëlohen edhe më shumë.

/Gazeta Mapo/


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas