ShowBizz

Dedikimi prekës i Diellzës për nënën: Krejt dhimbjen që ndjej…


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:38 - 16/08/19 |
ro ot

10 ditë pasi humbi nënën, Diellza Hoti, këshilltarja e Ramush Haradinajt ka bërë një shkrim prekës në rrjetin social Instagram:


“Po më fillon e mbaron dita pa ty, pa thirrjet e përqafimet tua, po pres që po të shoh e po pres me bisedu bashkë si gjithmonë, po më dhemb që çdo qosh i shtëpisë u errësu sepse po i mungon drita e buzëqeshjes tënde, më e bukura që e kam pa ndonjëherë. Ti mam, lulja e njomë, je symbol i bukurisë, çiltërsisë dhe heroizmit.


Ty unë t’a kam lakminë për shpirtin fisnik që e ke pasë e për fuqinë e jashtëzakonshme me dominum çdo sfidë. Ti sot padrejtësisht nuk je në mesin tonë, por je në parajsë e po më mbron nga lart, e unë të premtoj që krejt dhimbjen që po e ndjej do t’a kthej në forcë e do t’a vazhdoj rrugëtimin tënd të drejtë. Përjetësisht në zemrën time, të dua mam”.

Armenda Aliu 48-vjeçe u qëllua me 15 plumba nga burri i saj më datë 7 Gusht në Prizren. 61-vjeçari është arrestuar pas ngjarjes dhe nuk ka pranuar të flasë mbi motivet. Çifti jetonte jashtë vendit dhe ishte kthyer në Kosovë për pushime.
View this post on Instagram

Po më fillon e mbaron dita pa ty, pa thirrjet e përqafimet tua…po pres që po të shoh e po pres me bisedu bashkë si gjithmonë, po më dhemb që çdo qosh i shtëpisë u errësu sepse po i mungon drita e buzëqeshjes tënde, më e bukura që e kam pa ndonjëherë… Ti, mam, lulja më e njomë, je simbol i bukurisë, çiltërsisë dhe heroizmit. Ty unë t’a kam lakminë për shpirtin fisnik që e ke pasë e për fuqinë e jashtëzakonshme me dominu në çdo sfidë. Ti sot padrejtësisht nuk je në mesin tonë, por je në parajsë e po më mbron nga lart, e unë të premtoj që krejt dhimbjen që po e ndjej do t’a kthej në forcë e do t’a vazhdoj rrugëtimin tënd të drejtë. Përjetësisht në zemrën time, të dua shumë Mam💗🌸!!!

A post shared by Diellza Hoti (@diellzahoti) on

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas