Aktualitet

‘Defender 2021’, Yuri Kim: Roli i Shqipërisë i rëndësishëm, hap i madh përpara


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:36 - 05/05/21 |
mapo.al

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim, ka vlerësuar rolin e Shqipërisë dhe të ushtrisë shqiptare në stërvitjen e ‘Defender Europe 2021’.


Përmes një mesazhi në Twitter, Kim theksoi se kjo shënon një hap të madh përpara për Shqipërinë.


 “DefenderEurope2021.Stërvitje historike. Roli i Shqipërisë do të jetë i rëndësishëm me integrimin gjithëpërfshirës të ushtrisë shqiptare në stërvitje.Kjo shënon një hap të madh përpara për Shqipërinë dhe demonstron besimin që planifikuesit e stërvitjes kanë vendosur në ushtrinë e saj.”, shkruan ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim.1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas