Aktualitet

Defender 21- Yuri Kim: E kënaqur që shoh anijen “Bob Hope” të arrijë në Durrës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:50 - 26/04/21 |
mapo.al

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim me anë të një statusi në Facebook ka lajmëruar se sot fillon zyrtarisht stërvitja ushtarake Defender21.

Kim shkruan se ka mbërritur në Portin e Durrësit anija Bob Hope dhe se dy anije të tjera do t`i bashkohen asaj.


Statusi: 

# Defender21, stërvitja më e madhe ushtarake në Ballkanin Perëndimor, fillon zyrtarisht sot. Është kënaqësi të shoh USNS Bob Hope të mbërrijë në Durrës. Bob Hope është një anije furnizimi që mban më shumë se 800 pajisje për t’u përdorur në stërvitje. 2 anije të tjera do t’i bashkohen.#Defender21, largest military exercise in W. Balkans, officially starts today. Pleased to see USNS Bob Hope arrive at Durrës. The Bob Hope is a supply ship that is carrying more than 800 pieces of equipment for use in the exercise. 2 other ships will join.


1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas