Kryesore

Degët e PD në Tiranë mbështesin Bashën: Do të vijojmë betejën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:15 - 01/05/21 |
mapo.al

Teksa e gjithë vëmendja brenda PD-së është përqendruar tek rezultati i zgjedhjeve, ku kjo parti pësoi humbje në 25 prill, ka pasur edhe zëra që kërkojnë dorëheqjen e Lulzim Bashës.


Përmes një reagimi, Partia Demokratike e Tiranës është në krah të kryedemokratit, Lulzim Basha.


Të gjitha degët e kryeqytetit kanë marrë vendimin të bashkohen në betejën e nisur tashmë nga Basha dhe lidershipi i PD për të çmontuar qeverisjen e dalë nga vota e vjedhur, Rama-Doshi.REAGIMI I PD TIRANË
“Partia Demokratike e Tiranës e gjitha në krah të Lulzim Bashës në betejën për të faktuar blerjen, vjedhjen dhe manipulimin e votave me 25 prill nga bandat e pushtetit.Të gjitha degët e kryeqytetit kanë marrë vendimin të bashkohen në betejën e nisur tashmë nga Basha dhe lidershipi i PD për të çmomtuar qeverisjen e dalë nga vota e vjedhur, Rama-Doshi.

Degët shprehen se “mbështesin fuqimisht kryetarin Lulzim Basha, në të gjitha hapat që do ndërmarrë për të çuar deri në fund betejën që do bëjë të mundur që Shqipëria të fitojë! Që vota dhe verdiktit i secilit të njihet e të vlerësohet.

Degët e PD shprehen se kanë vendosur “të mbështesin kryetarin Basha në çdo betejë, me çdo kusht, me qëllim shporrjen e mafias në pushtet dhe mafias së pushtetit, që ka në krye Edi Ramën dhe shpurën e tij!”

<
>
4 12 3 6 2 10

LEXO EDHE:

Zërat kundër Bashës, Vasili: Kushdo që kërkon dorëheqje është i shitur te Rama

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas